درباره پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

پارک‌ علمی پروفسور بازیما - مشهد

از آنجایی که شیوه‌های نوین آموزش، به ویژه برای کودکان، نوجوانان و جوانان، برپایه تسهیل‌گری، اکتشاف و بازی‌محوری است در همین راستا چند سال مطالعه و مشاهدۀ پارک‌های علمی موضوعی از جمله پارک¬ها و مراکز علمی و موزه‌های تخصصی در سایر کشورها به همراه چندین سال سابقه مدیریتی و اجرایی در زمینه مراکز تفریحی و مباحث آموزشی گرد هم آمده است تا «پارک علمی پروفسور بازیما» متولد شود.
شرکت توسعه بازی های نوین آفرین(تبنا) به عنوان طراح، سازنده و بهره‌بردار مجموعه های نوین تفریحی سرگرمی با تجارب تیم مدیریتی، فنی و تحقیقاتی خود برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی پارک موضوعی علمی نموده است. این مجموعه با محوریت علوم تجربی و با نام تجاری"پارک علمی پرفسور بازیما" آغاز بکار کرده و با تکیه بر دانش متخصصان و دانشمندان جوان ایرانی اقدام به بومی سازی دانش ساخت و بهره برداری از مراکز تفریحی کرده است. در طول طراحی مفهومی پارک علمی پروفسور بازیما، از آخرین متدهای طراحی پارک های موضوعی و جدید ترین ابزارهای ارتباطی و تعاملی پیشرفته برای انتقال مفاهیم جذاب علمی استفاده شده است تا بازدیدکنندگان تجربه سفری ماجراجویانه از عصر سنگ تا عصر فضا را تجربه کنند.

درباره پارک علمی پروفسور بازیما
تونل خلقت پارک علمی پروفسور بازیما

ما به جرأت مدعی هستیم «پارک علمی پروفسور بازیما» منحصر به فردترین پارک علمی موضوعی ایران در سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم می‌باشد که با تلفیق حوزه‌های آموزش، سرگرمی و بازی‌های هیجان انگیز سعی دارد فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده‌های ایرانی فراهم آورد. در این مجموعه از آخرین تکنیک‌های طراحی پارک‌های علمی، تفریحی و خانوادگی استفاده شده است.
این پارک علمی در محیطی به وسعت 2100 متر مربع در شهر مقدس مشهد، طبقه چهارم مجتمع تجاری وصال قرار داشته و از فروردین سال 1395 فعالیت خود را در شهر مقدس مشهد آغاز کرده و همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب پذیرای بازدیدکنندگان گرامی می‌باشد.
در پارک علمی پروفسور بازیما سوار بر ماشین زمان شده تا به ابتدای خلقت جهان رفته و سفری پرهیجان را از آغاز آفرینش تا به امروز تجربه می‌کنیم. برای اولین بار در کشور به همراه پزشک پروفسور بازیما با عبور از داخل دهان یک انسان غول پیکر و سفر درون اندام های بدن، به کشف اسرار بدن انسان خواهیم پرداخت و با سوار شدن بر زیردریایی اکتشافی سری به دنیای عجیب جانوران زیر دریا خواهیم زد.

بازی های پارک علمی پروفسور بازیما نیز در نوع خود منحصر به فرد می باشد به طوریکه می توان در شبیه‌ساز پرواز آن همچون یک خلبان، پرواز روی شهر مقدس مشهد را تجربه نمود. با ژیروسکوپ فضایی تست های مقدماتی فضا نوردی و گیج وزنی را تجربه نمود. با مریخ نورد بازیما به کاوشگری در سطح مریخ پرداخته و در آسمان نمای خورشیدی(پلانتاریوم) فضای لایتناهی آسمان ها را به نظاره بنشینیم. در آکادمی زیست شناسی مانند یک پزشک به تشریح بدن انسان یا قورباغه پرداخته و مانند یک پرستار از تزریق گرفته تا احیاء قلبی را به صورت عملی انجام دهیم و بالاخره دختر خانمها در فضای خصوصی اتاق روبان صورتی از طریق بازی و سرگرمی پاسخ تمام سوالات مربوط به دوران بلوغ (جسمانی و رفتاری) و یا سئوالات مربوط به جنس مونث را خواهند یافت. در سوی دیگر مجموعه، کودکان نیز می‌توانند در بازی حفاری دایناسور به مانند یک باستان شناس به حفاری و کشف اسکلت حیوانات ماقبل تاریخ بپردازند.
«پارک علمی پروفسور بازیما» برای تمام نوجوانان و جوانانِ وطن ماست تا قدم به سرزمین آگاهی و شناخت بگذارند. این پارک علمی موضوعی جایی است برای ورود به مرزهای دانش و دانایی؛ محفلی است برای عینیت بخشیدن به دانسته‌هایی که فقط در میان واژه‌ها و تصاویرِ کتاب‌ها مانده‌اند. در کنار امکانات علمی فوق العاده موجود، در این پارک علمی تجهیزات مهیجی همچون شبیه‌ساز پرواز برای علاقه‌مندان به مباحث پرواز، مریخ نورد برای علاقه‌مندان به فضا نوردی، افلاک نما (پلانتاریوم) برای آشنایی دقیق‌تر با صور فلکی موجود در آسمان، ژیروسکوپ جهت تجربه گیج وزنی، سفینه واقعیت مجازی برای سفری مهیج به اعماق تاریخ و اقصا نقاط جهان و نیز آکادمی‌های علمی متعدد دیگری برای آموزش‌های علوم تجربی وجود دارد.

بازی های پارک علمی پروفسور بازیما

بازی های پارک علمی پروفسور بازیما

زیردریایی پارک علمی پروفسور بازیما

برای درک بهتر «پارک علمی پروفسور بازیما» تصور کنید کتابی درباره پیدایش جهان می‌خوانید، یا مطلبی درباره موجودات زنده و گیاهان مطالعه می‌کنید، یا می‌خواهید درباره بدن انسان بیشتر بدانید، یا در حال مطالعه در خصوص فضا و کهکشان‌ها هستید تا کتاب را باز می‌کنید نوشته‌ها جان می‌گیرند، پرنده‌ها تکانی می‌خورند و از میان کتاب پر می‌کشند؛ خزندگان به بیرون می‌خزند؛ مارها به گوشه‌ای می‌روند و درندگان شروع به غرش می‌کنند. به بخش موجودات دریایی که می‌رسید، از درون پنجرۀ زیردریایی نگاه می‌کنید، همه چیز زنده و شناور است. دیگر لزومی ندارد فقط در مورد اعضاء بدن انسان مطالعه کنید اکنون می‌توانید با استفاده از مولاژ عظیم بازیما واقعا درون آنها قدم بزنید و از داخل این اعضاء را عینا لمس کنید.
ما تمام دانش و تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا در کنار شما کشف کنیم و بیاموزیم. در این پارک علمی شما می‌توانید تجربه کنید. تجربه پرواز با شبیه ساز پرواز بازیما، تجربه گیج وزنی با ژیروسکوپ بازیما، شناخت صور فلکی در افلاک‌نمای زنده بازیما، تجربه فضانوردی با مریخ نورد بازیما، و صدها تجربه متفاوت دیگر.
در پایان پیشنهاد ما آنست که اگر در شهر مقدس مشهد زندگی می کنید یا به این شهر مسافرت می‌‌کنید برای ساعاتی کتابتان را ببندید و با ما به پارک علمی پروفسور بازیما بیایید. پارک علمی پروفسور بازیما تجربه ای متفاوت و منحصربه فرد است که هرگز فراموش نخواهد شد.
فیلمی کوتاه از پارک علمی پروفسور بازیما: